Szerző Téma: Hormonális beállítódás  (Megtekintve 16863 alkalommal)

voodoochile

• Új tag
  • *
    • Profil megtekintése
Re:Hormonális beállítódás
« Válasz #15 Dátum: 2011.Augusztus.05, 10:45:49 »
Szia csubi!

Egy a biztos: a halál. Ámbár jelenlegi ismereteim, nézetem, felfogásom szerint a halál sem az  ::)
Nézd, átbeszéltük a Banyával is, hogy emlékei szerint a születési sorrend előtt és alatt nem volt megfogant terhessége. Második lányom sztem biológiailag balos, bár ezt csak felületesen ellenőriztem, habár ő a racionálisabb gondolkodású, szemben az elsővel aki tényleg művészi beállítottság... Majd ellenőrzöm mégegyszer. A fiamon viszont nincs mit tovább ellenőrizni, masszív balos. Lehet hogy ötödik? Na majd beszámolok. (én is elsőként balos vagyok ???, meg is vannak sztem az eredendő konfliktusaim)
De igazából ez tán indifferens a Sanyi témája alapján leírt néhány gondolat szempontjából.
Vajon nem fura, hogy a balos a birtokvesztés során férfiasabb lesz és balosként mégis másodrendű a falkában? Vagy ez pont így jó, ha az első kiesik?
Szerintetek van köze (vagy nincs ellentmondás?)  a jobbagyféltekés intuitív, nőies gondolkodásnak, a GNM szerinti jobbféltekés férfias beállítottságához? Esetleg GNM szempontból ez a jobbféltekés férfias viselkedés kizárólag a nemi/birtokzónára vonatkozik csak?
Ha nem érthető a kérdésem, persze szívesen boncolgatom, de ha jobban belegondolok ez is indifferens az ÉBK lefolyása, megértése szempontjából... Mindössze kíváncsiság.
üdv Csaba

Vesa

• Administrator
  • Oszlopos tag
    • Profil megtekintése
    • 2esely.hu
« Válasz #16 Dátum: 2011.Augusztus.05, 22:21:45 »
Szia Csaba!
Üdv a fórumon.
A jobbkezes ember azonban a DHS beálltával nőies érzelemvilággal fog tovább létezni -amíg legalábbis aktív szakaszban van. Ebből azt gondolnám, hogy a birtokkal kapcsolatos viszonyulásai másodrendűek lesznek számára, előtérbe helyeződik a női érzelemvilág a rá vonatkozó érzelemtartalmakkal (nemi frusztráció, identitásproblémák, rémület, stb)
Ez pontosan így van. Ha a felvetésed mögött az a gondolat áll, hogy ebből kifolyólag az aktív DHS-nek is meg kellene szűnnie, akkor közel jársz az igazsághoz, de nem egészen ez a helyzet.
A természet azért találhatta ki ezt a húzást, mert azokat az érzéseinket mérsékelni szerette volna, amik megoldhatatlan problémához fűződnek. Ha nem változna meg egy jobbkezes  férfi érzelemvilága az elszenvedett birtokvesztési konfliktus után, valószínűleg hamar kilyukadna a szív koszorú ér, vagy meghalna a kimerültségtől a pasi, mert sem enni, sem aludni nem tudna.
Így viszont a veszteség érzése mérséklődik. Azonban egy konfliktus miatti hormonállapot változással nem válik tárgytalanná az okozó DHS, csupán mérséklődik.
Ugyanakkor, az andropausa vagy a többlet ösztrogén bevitele olyan hormonállapot változást idéz elő, ami miatt tárgytalanná válnak a még aktív férfias konfliktusok. (Ugyanez a helyzet a nőknél a menopausával.) Ezért kaphat egy 70 éves férfi szívinfarktust anélkül, hogy érdemben megoldotta volna pl. az évek óta fennálló birtokkonfliktusát. Vagy ezért halálozhat el menopausa miatt tüdőembóliában egy hölgy.
Az a véleményem, hogy érdemes lenne az aktív birtokvesztési konfliktusban lévő férfiaknak úgy félévente ösztrogén kúrát adni azért, hogy ezzel 1-2 hónapra megoldási szakaszba kapcsoljanak, és a szív koszorú ereik regenerálódjanak. Igaz, hogy ez alatt az idő alatt szexuálisan nem igazán villognának, de a kúra abbahagyásával (ha helytálló a GNM erre vonatkozó modellje) visszakerülve a konfliktusba, újra férfiasabbak lehetnének, miközben nem kellene attól tartani, hogy a konfliktus a 9 hónapot meghaladván, az életükbe fog kerülni.

Vajon nem fura, hogy a balos a birtokvesztés során férfiasabb lesz és balosként mégis másodrendű a falkában? Vagy ez pont így jó, ha az első kiesik?
Pontosan látod a helyzetet. A balkezesek sokszor a falka túlélési tartalékát jelentik.
Ha a vezérhím kiesik, nem veheti át a szerepét egyetlen jobbkezes sem, mert minden másodfarkasnak van egy hosszan tartó aktív birtokvesztési konfliktusa. Ha bármelyikből vezér lenne, ez a konfliktus feloldódna, és az új vezér nagyon rövid idő alatt elhalálozna.
A balossal más a helyzet. Ő a konfliktusától még macsósabb lett. Ennek ellenére másodfarkasként élt, mert a vezérrel szemben behúzta a farkát. (A balos macsókra az a jellemzőbb, hogy a szájuk csak addig nagy, amíg meg nem jelenik az alfa hím.)
Ha a vezér kiesik, a balos macsó magatartása a többi másodfarkast elrettentheti, így könnyűszerrel a vezér helyére léphet, de nem fog infarktusban meghalni. Majd akkor, ha a kölykök felcseperednek, valamelyik jobbkezes kipenderíti a vezéri posztról.
Vagy: képzeljük el, hogy egy falut az ellenség megtámad, és minden nőt megerőszakolnak a katonák. Minden nő el fog szenvedni egy nemi frusztrációs konfliktust, ezért a jobbkezesek terméketlenek lesznek. A balkezesek viszont nem...

Szerintetek van köze (vagy nincs ellentmondás?)  a jobbagyféltekés intuitív, nőies gondolkodásnak, a GNM szerinti jobbféltekés férfias beállítottságához? Esetleg GNM szempontból ez a jobbféltekés férfias viselkedés kizárólag a nemi/birtokzónára vonatkozik csak?

A magán véleményem az, hogy van hozzá köze. A gyakorlat azt mutatja, hogy a balkezesek és a nők intuitívebbek. Bár a nagy felfedezők, a géniuszok, inkább konstelláltak.
Egy autista vagy egy repülő konstellációban lévő ember gondolkodása és világszemlélete nagy hasznára lehet a tudománynak vagy a művészetnek.
Einstein valószínűleg autista lehetett. 5 éves koráig nem beszélt. A felfedezéseit is a befeléfordulásának köszönhetjük. Annyira a saját világában élt, hogy (ha jól emlékszem) amikor Svájcban éltek, a feleségének pirosra kellett festenie a házuk ajtaját ahhoz, hogy hazataláljon.
"A bölcsesség akkor kezdődik, amikor a vágy, hogy megértsd a játékot nagyobbá válik, mint az a vágy, hogy játssz."
Dennis H. Stephens

csubi

• Oszlopos tag
  • HÍREKET HOZÓ + KUTATÓ azaz INFJ
    • Profil megtekintése
    • A koros izzadás valodi okai ...
« Válasz #17 Dátum: 2011.Augusztus.06, 06:09:00 »
Sanyi nagyon jók a gondolataid !
Mivel magam is balos vagyok teljesen átlátom azt amit Sanyi irt -
Sőt azt is megmondom szerettem ha nem vagyok falkavezér -inkább a háttérben maradtam mindig de sokszor volt amikor átkellet venni a falkavezér szerepét -és sokszor ez a szerep  hátráltatott ,mert sokkal többre is képes lettem volna -Viszont azt meg kell mondanom igazi vészhelyzetben a falkavezérek behúzzák a farkukat -nekem ez a tapasztalatom -amíg ez nem következik be addig igen nagy a szájuk erre több történetem is van ,itt valódi életveszélyes helyzetekről beszélek .

csubi
"..amint a szemet a fej nélkül, és a fejet a test nélkül nem szabad gyógyítani próbálni, éppen úgy a testet sem a lélek nélkül...
"..minden, a rossz is meg a jó is a lélekből árad ki a testre és az egész emberre, és onnan ömlik szét, mint a fejből a szemre.…”  “SZÓKRATÉSZ KHARMIDÉSZHEZ”

csubi

• Oszlopos tag
  • HÍREKET HOZÓ + KUTATÓ azaz INFJ
    • Profil megtekintése
    • A koros izzadás valodi okai ...
« Válasz #18 Dátum: 2011.Szeptember.12, 05:07:28 »
Tegnap egy filmet nézve beugrott valami  segítsetek leellenőrizni  ;)
Embereket láttam törökülésben  de eddig fel sem tűnt hogy igazából a lábukat máshogy tartják  :o
-akik biztosan tudják a kezességüket azok válaszát várom 
Pl jobbkezes vagyok és a jobb lábam van kívül  -vagy fordítva

1. Törökülésben melyik láb van kívül -? 
ebből kiindulva egy másik alaphelyzet is beugrott amit megint csak eddig nem figyeltem  ...
Pl  jobbkezes vagyok és a jobb kezem van felül

2. Karba tett kéznél melyik kéz van felül ?
Ezek akaratlan ,reflexszerű mozdulatok és ezért szerintem a kezesség eldöntéséhez jó szolgálatot tesznek ..főleg az olyan embereknél akik magukról el sem hinnék hogy balosok is lehetnek ,mert mindent jobb-kézzel csinálnak  :o

csubi
Ui -még egy teszt beugrott de ezt ma leellenőrzöm , mielőtt feltenném -a fenti módszerek már a családban tesztelésre kerültek  - minél több visszajelzés van annál biztosabb a módszer .

"..amint a szemet a fej nélkül, és a fejet a test nélkül nem szabad gyógyítani próbálni, éppen úgy a testet sem a lélek nélkül...
"..minden, a rossz is meg a jó is a lélekből árad ki a testre és az egész emberre, és onnan ömlik szét, mint a fejből a szemre.…”  “SZÓKRATÉSZ KHARMIDÉSZHEZ”

Csürdöngölő

• Oszlopos tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #19 Dátum: 2011.Szeptember.12, 09:59:52 »
Kedves Eta és Csabi, remek ötletek, nem lennék jógi, ha ki nem próbáltam volna... :)
Én jobbkezesnek tudom magam, de akár ülésben, akár  karösszefonásban a bal végtag kerül fölül ,illetve kivül.
A szabályos jógaülésekben mindig először a bal lábat kell(ene) behuzni. Ez nekem sose esett jól, ösztönösen mindig a jobbot huztam be elsőnek.
Ami a meditációs kéztartásokat illeti:( annal a mudránál, ahol az egyik tenyeret tesszük alul, s abba kerül a másik kéz kézháta), a szabályos az, hogy alul a bal, bele a jobb. Ezt remeknek találom, (pedig a jobb kéz van felül ). ;D
Még egy dolog: az ugynevezett egyensulyi gyakorlatoknál (vrksasana, garudasana.
hansna, ékapada uttamasana ), amikor féllábon kell állni, nekem CSAK a jobb lábam lehet a tartó láb,bal lábon állva nagyon hamar elvesztem az egyensulyomat.
No, akkor mi is a pálya??...
Üdv, szép napot. Cs.

Vesa

• Administrator
  • Oszlopos tag
    • Profil megtekintése
    • 2esely.hu
« Válasz #20 Dátum: 2011.Október.05, 20:15:46 »
Csubi nyitott egy új témát a kezűségnek:
http://forum.2esely.hu/gnm/index.php?topic=265.msg2495#msg2495

Ez a hormonális beállítódás témájával is kapcsolatban van, de annál alapvetőbb ismeret.
"A bölcsesség akkor kezdődik, amikor a vágy, hogy megértsd a játékot nagyobbá válik, mint az a vágy, hogy játssz."
Dennis H. Stephens

Rozbi

• Tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #21 Dátum: 2011.Október.18, 22:42:42 »
Nőies férfiak és férfias nők :o

Több tanulmány is bizonyítja, hogy a fogamzásgátlót szedő nők másféle férfiakhoz vonzódnak, mint azok, akik nem szedik a tablettát – írja Catherine de Lange a New Scientistben. Egy magyarázat szerint ennek az lehet az oka, hogy a fogamzásgátló terhességet szimulál, ezért vágynak a nők szedése közben jobban a hűséges férfiakra.

Most Craig Roberts és munkatársai 1000 fogamzásgátlót szedő és 1500 fogamzásgátlót nem szedő angol nő részvételével végeztek kutatást a témában, amelynek eredményei a Proceedings of the Royal Society B című szaklapban jelentek meg.

A vizsgálatban résztvevő valamennyi nőnek volt legalább egy gyermeke a partnerétől; a kutatók arra voltak kíváncsiak, hogy mennyire elégedettek a nők szexuális életükkel, illetve általában párkapcsolatukkal, valamint hogy milyen hosszú ideig tart(ott) az adott párkapcsolat.

Azok a nők, akik fogamzásgátlót szedtek, amikor megismerkedtek partnerükkel, szignifikánsan kevésbé voltak elégedettek szexuális életükkel, azonban általános párkapcsolati elégedettségük magasabbnak bizonyult, és nagyobb valószínűséggel maradtak együtt partnerükkel.

A peteérés időszakában a nők jobban vonzódnak a férfias férfiakhoz, a tudósok szerint azért, mert például a férfias arcvonások jobb génállományt sejtetnek, azonban a hűtlenség nagyobb esélyét is. Mint Roberts kifejti, a fogamzásgátlót szedő nőkben nincsenek ilyen hormonális ingadozások, ezért fogékonyabbak lehetnek a férfiak azon tulajdonságaira, amelyek hosszabb párkapcsolatot eredményeznek.
http://www.medicalonline.hu/tudomany/cikk/fogamzasgatlot_szedok_parvalasztasa

V.zoli

• Munkatársak
  • Tag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #22 Dátum: 2012.Június.09, 16:13:06 »
A hormonok

és ahogyan azok az életünkbe beleavatkoznak (lélekben, agyban és szervben)
Rövid információ
Dr. med. Ryke Geerd Hamer

Hajdan talán a hormonok voltak az emberi és állati szervezetek legősibb futárai. A hormonok szervezetünk minden egyes sejtjére hatnak, biokémiai építőanyagokból épülnek fel (szteránvázas szexuális hormon illetve a koleszterin) és a vérnyomás segítségével a véráram útján jutnak el a végrehajtó szervhez. Funkcióikat a nagy agyi számítógép koordinálta és építette ki, mert szükségesnek és hatásosnak bizonyultak.
Folytatás a lenti linken, nem másolom át az egészet mert nagyon hosszú.

http://germangyogytudomany.hu/gnm-ismeretek/ismeretek/a-hormonok.html

Nem tudjuk megoldani a magunk által okozott problémákat, ha ugyanúgy gondolkodunk, mint amikor létrehoztuk őket!

Vesa

• Administrator
  • Oszlopos tag
    • Profil megtekintése
    • 2esely.hu
« Válasz #23 Dátum: 2013.November.09, 20:37:21 »
Sziasztok!
Julival váltottam levelet a hormonállis állapot témájában. A válaszából láthatjátok, hogy mind a birtokzónás konfliktusok esetében, mint a fogamzásgátlót szedő nőkében árnyaltabb a helyzet, mint azt eddig tanították.
A szoptatós anyukák "megváltozott hormonállapota" pedig nem azt jelenti, hogy férfias érzelemvilágúak lennének. Ez pedig Pilhar szemináriumán is így jött le.

"Alaphelyzetben a nőknél kb. 50-70 arányú a tesztoszteron és az ösztrogén aránya. Ettől nőiesek. A férfiaknál fordított ez az arány.
Ha egy JK nőnél becsapódik egy birtokzónás konfliktus a női agyféltekébe, kevesebb ösztrogén fog termelődni, de nem biztos, hogy azonnal férfiasabb is lesz. A konfliktus intenzitásától és hosszától függ, hogy még ettől függetlenül még mindig női gondolkodása marad-e vagy már férfias lesz-e. Ha eléri azt a szintet, hogy a tesztoszteron kerül túlsúlyba, akkor a következő konfliktusnál jön a "lóugrás". Ez azt jelenti, hogy tárgytalanná válik az előző és ugyanazt a problematikát már férfiasan szenvedi el, tehát becsapódik a férfias agyféltekébe. Az ösztrogén és a tesztoszteron aránya mindig a döntő.

A szoptató anyukának nem attól nincs peteérése, mert férfias, hanem azért, mert szoptat. A faj túlélését szolgálja az, hogy ne essen teherbe, mert akkor nem tudná táplálni a gyermekét. A sárgatest hormon a felelős ezért. A prolaktin hormon pedig azért termelődik, hogy mindkét mellében legyen tej. Ez nem a konfliktus hatására indul el, nem számít a jobb- és balkezesség. Egy szoptató anyuka alapállásban női érzelemvilágú, persze mindettől függetlenül lehet a jobb agyféltekéjében egy Hameri góc, de lehet mindkettőn akár több is. Tehát lehet férfias érzelemvilágú is.

A fogamzásgátló tabletták tartalmazhatnak ösztrogént, tesztoszteront, progeszteront. Van, amelyik mellett van peteérés, csak eltolja a ciklus végére és a megtermékenyített petesejt nem tud beágyazódni a méhnyálkahártyába, mert az éppen leválik a menstruáció miatt. Az a nő, aki ilyen fogamzásgátló tablettát szed, az nem lesz férfias érzelemvilágú."
Dennis H. Stephens

torgab

• Új tag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #24 Dátum: 2016.Augusztus.11, 16:14:55 »
Sziasztok!

Pár napja a hormonokkal kapcsolatban kutakodom.
Sok okosságot olvastam itt, köszönöm!

A gyermekágyi depresszióról érdeklődnék még.
Sajnos már homályosak az emlékeim, amit GNM-tanfolyamon tanultam.

Tud nekem valaki segíteni?

Köszönettel: Gabi

Vesa

• Administrator
  • Oszlopos tag
    • Profil megtekintése
    • 2esely.hu
« Válasz #25 Dátum: 2016.Augusztus.15, 14:06:06 »
Szia Gabi!
A gyermekágyi depressziónak azaz oka, hogy a terhesség 2-3-trimeszterében olyan mély vagotóniás állapotban van a kismama, hogy a birtokzónás konfliktusai kikapcsolnak. A szüléssel viszont megszűnik ez az állapot. A szülést követően már nem olyan mély a szoptatás alatti vagotónia.
A szülés alkalmával visszakapcsolnak a birtokzónás Hameri Gócok, és ezt követi egy 2-3 hónapos akkut pszichózis.
Dennis H. Stephens

torgab

• Új tag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #26 Dátum: 2016.Augusztus.16, 19:27:16 »
Szia!
Nagyon köszönöm!
:-)

torgab

• Új tag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #27 Dátum: 2016.Augusztus.16, 20:25:03 »
Ami eredetileg elgondolkodtatott, az az, hogy egyre több helyről hallok a hormonterápiákról, hogy mennyire gyakorivá vált az ösztrogén túltengése. Divatosak a hormonális vizsgálatok, ahol többé kevésbé az ösztrogén és progeszteron egyensúlyának eltolódása derül ki. Erre progeszteron-készítményeket adnak, állítólag nagy sikerrel, és szeretném megérteni, mi és hogyan és miért történik.
Továbbá összefüggésben vannak a nemi hormonok a pajzsmiriggyel, a mellékvesével, és ezeket igyekszem megérteni GNM-es szemmel.
Végül így jutott eszembe a gyermekágyi depresszió is, hiszen arról beszélt is a Csákvári Eszter, mégsem emlékeztem rá, és jó nagy kavarodás lett már a fejemben.
Most azon leszek, hogy mindent lépésről lépésre levezessek magamnak, mert zavar, hogy nem értem.  8)

Rábukkantam egy könyvre, melybe bele lehet olvasni a neten, és meg is rendeltem a könyvet:
http://www.naturwell.hu/files/BeleolvasokNoiKonyvBevezeto.pdf

Természetesen GNM-es szemmel olvasva abszolút tévesek az ok-okozati fejtegetések, viszont ezt szeretném egy kicsit átbogarászni, megérteni...

Ha valakinek van valamilyen tapasztalata, tudása a hormonokkal kapcsolatban, szívesen olvasnék róla.  :)

Köszönettel: Gabi

hegylakó

• Új tag
  • *
    • Profil megtekintése
    • www.szulesutan.tk
« Válasz #28 Dátum: 2016.Október.03, 11:51:10 »
"Az a véleményem, hogy érdemes lenne az aktív birtokvesztési konfliktusban lévő férfiaknak úgy félévente ösztrogén kúrát adni azért, hogy ezzel 1-2 hónapra megoldási szakaszba kapcsoljanak, és a szív koszorú ereik regenerálódjanak. "
Nem tudom, hogy Ti így látjátok-e, de nekem az a megfigyelésem, hogy a férfias/hideg/irányító(ba hajló) nők mellett élő férfiak (kiket papucsként emlegetnek) bár nem tudatos választással, viszont annál hasznosabb öngyógyításként, rendszeres kúraként bor helyett sört isznak, így a komló igen magas ösztrogén bevitelt biztosít - a túlélésért...