Szerző Téma: "Mindenható "kezelések árnyoldalai: kemo-sugár  (Megtekintve 64590 alkalommal)

Mick

• Távgyógyulók
  • Tag
  • *
    • Profil megtekintése
Re:"Mindenható "kezelések árnyoldalai: kemo-sugár
« Válasz #90 Dátum: 2013.Október.29, 11:17:52 »
mit is írjak erre... nekem elég, ha saját küzdelmünk képei az elmémbe mindígre beleégtek (habár sem kemo, sem sugár nem volt)... így sem bírom elviselni, hát ha még látnám a fényképeket. Én tudatosan raktam félre a fényképezőgépet, habár fényképezéssel (is) foglalkozom. Senki ne tudja meg mit jelent ez.  :'( :'( :'(

csubi

• Oszlopos tag
  • HÍREKET HOZÓ + KUTATÓ azaz INFJ
    • Profil megtekintése
    • A koros izzadás valodi okai ...
« Válasz #91 Dátum: 2013.December.05, 16:08:34 »
CITOSZTATIKUMOK: VIGYÁZAT, MÉREG!
A beteg szervezetet ilyen anyagokkal "orv"osolják:

1. Citosztatikus keverékinfúzió előállításának általános szabályai
1.1. Személyi feltételek:
1.1.1 Alkalmasság
• A citosztatikumokkal történő munkavégzéssel olyan gyógyszerészek vagy speciálisan képzett szakdolgozók bízhatók meg, akik egészségügyi szempontból alkalmasak a feladatra, ismerik az egészségkárosító kockázatokat, betartják a munkavégzés feltételeit és jártasságot szereztek az aszeptikus munkavégzésben
• Tilos a fiatalkorúak, terhesek, szoptató anyák, anyatejet adók e területen való foglalkoztatása!
• Reproduktív korú nők csak egyéni döntés alapján alkalmazhatók.
• Ellenjavallt a citosztatikumokkal történő munkavégzés központi idegrendszeri krónikus betegségben szenvedők, szenvedélybetegek, súlyos személyiségzavarokkal
küzdők, máj-, szív-, tüdő-, vese-, bőr-, vérképzőszervi, endokrin és immunológiai betegségben szenvedők részére.
A citosztatikus oldatkészítő részleg vagy az oldatkészítő helyiség ajtaján feliratot és piktogramot kell elhelyezni, amely jelzi a veszélyes munkavégzést:

"VIGYÁZAT! VESZÉLYES MUNKATERÜLET! IDEGENEKNEK BELÉPNI TILOS!”
...
1.3. Védőfelszerelések
Amennyiben megfelelő LAF készülék áll rendelkezésre a technológiai munkafolyamatok elvégzésére, akkor az alábbi védőfelszerelések kielégítő személyi védelmet nyújtanak:

• Védőköpeny: elöl zárt, hosszú ujjú munkaköpeny, amely szorosan illeszkedik a csukló és a nyak körül. Hossza a test takarását megfelelően biztosítsa, de ne legyen balesetveszélyesen hosszú.

• Védőkesztyű: A védőkesztyű egyszer használatos, folyadékot át nem eresztő, mechanikusan terhelhető és emellett a kézre anatómiailag illeszkedő legyen. A kesztyű feleljen meg az EN374 szabvány előírásainak. A kesztyű legyen elegendő hosszú és a mandzsetta részén jól záródó. Legyen víz át nem eresztő (vizsgálattal bizonyítva), megfelelő falvastagságú és az ujjaknál dupla falvastagságú, ugyanakkor az érzékelést ne zavarja, legyen allergénszegény és púdermentes. A citosztatikumok penetrációjának megelőzésére folyamatos munkavégzés esetén óránként 1-2-szer, illetve látható kontaminacionnal, sérülésnél azonnal cserélni kell a kesztyűt. Gyakorlatban jó megoldás két kesztyű egymás fölött viselése, melynek során a gyakori csere a felső kesztyűt érinti és a továbbra is kézen maradó kesztyű ezáltal még védelmet biztosít a következő felső kesztyű felhúzásáig. Dupla kesztyű vagy speciális (citosztatikus anyag elleni) védelmet biztosító védőkesztyű alkalmazása szükséges valamennyi, az L01 csoportba tartozó hatóanyaggal történő munkavégzéskor, vagy ha a munkavégzés várható ideje meghaladja a 30 percet, illetve az expozíció utáni takarítás során.

Tekintettel arra, hogy a citosztatikumok a sérült, de még az ép bőrön át is felszívódhatnak, különös figyelem kell a védőkesztyű kiválasztásában és használatában. A ciklofoszfamid bőrön át való felszívódását bizonyították. Vannak olyan citosztatikumok, amelyek relatíve gyorsan penetrálnak a kesztyűn keresztül, ez különösen a lipofil anyagokra érvényes, nevezetesen: mind a tömény, mind a hígított etopozidra, karmusztinra, amszakrinra, mitoxantonra és thiotepára. Mivel a kesztyű és a citosztatikum közötti érintkezési időnek nagy szerepe van, az idő függvényében még a hidrofil molekulák is átjuthatnak a kesztyűn. Az átjutás sebessége természetesen az alkalmazott kesztyű anyagától és falvastagságától is függ.

• Szájmaszk: normál munkavégzéshez egyszerű szájmaszk használata elegendő. Kontamináció, illetve citosztatikus permetek belégzésének veszélye esetén pormaszkot kell használni.

• Védősapka: egyszerű, gumírozott, egyszer használatos műtéti sapka használata szükséges.

• Cipővédő: egyszerű, gumírozott, egyszer használatos legyen.
Fogalmak
E módszertani levél vonatkozásában:
a) citosztatikum
Minden olyan gyógyszerkészítmény, amelyet az Országos Gyógyszerészeti Intézet a forgalomba hozatali engedélyében az ATC osztályozás szerint L01 vagy L02 csoportba sorolt.
b) citotoxikus anyag
Sejtekre mérgező hatású anyag.

Az Országos Gyógyszerészeti Intézet módszertani levele
a citosztatikus keverékinfúziók előállítására vonatkozóan.
A hatálybalépés időpontja: 2012. július 15.
"..amint a szemet a fej nélkül, és a fejet a test nélkül nem szabad gyógyítani próbálni, éppen úgy a testet sem a lélek nélkül...
"..minden, a rossz is meg a jó is a lélekből árad ki a testre és az egész emberre, és onnan ömlik szét, mint a fejből a szemre.…”  “SZÓKRATÉSZ KHARMIDÉSZHEZ”

csubi

• Oszlopos tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #92 Dátum: 2013.December.19, 09:28:08 »
Kötelező megérteni:

amikor valakinek kemoterápiás kezelést adnak akkor a méreg legyilkolja a daganatos sejtek felületén növekvő receptorokat. A receptorok szerepe a szervezet immun ill. endocanabionid rendszerrel történő kommunikálásban van. A beteg sejt mint segélykiáltás növeszti magán a plusz receptorokat hogy jöjjön már az a valaki aki rákapcsolódik és bármi formában de segít neki sejthalált halni, amit ő elfelejtett megtenni. Azonban ha már nincs receptor és a méreg sem végzett a rákos sejttel akkor az nem képes elpusztulni, csak szaporodik tovább. Ez a daganatfejlesztő folyamat az újabb kemoterápiával folyamatosan ismétlődik. A baj nem csupán az, hogy a betegség helyszínén halmozódnak az elpusztíthatatlan sejtek, hanem ez a folyamat ott is felütheti és fel is üti a fejét ahol a vegyszeres kezelésig jól működött saját szervezetünk elhárító rendszere. Ez jellemzően a kemoterápiás kezelésben részesülteknél kb 5-7 évvel az utolsó kezelés után várható. Az orvos erre azt mondja hogy áttét. Nem, ezt a kemoterápia okozta és szó nincs áttétről. Áttét – ugyan más okból kifolyólag - Hamer szerint sem létezik! Egy újabb daganatos megbetegedés akkor jöhet gyorsabban ha az már a kemoterápia idején is kialakulóban ill. jelen volt. A vegyszer csak megrongálta a sejteket, és recepttorok nélkül az addig még úgy ahogy de működő rendszer elveszti az uralmat a sejtszaporulat kordában tartása felett. Kérem a kedves orvos olvasókat, ha ezt a gondolatot elutasítanák akkor ezt kommentben jegyezzék be. Amennyiben egyetértenek azt is tegyék meg .
Amíg az orvos pénzt kap a gyógyszercégtől a kezelések után, addig nem lesz megállás a kemoterápiák felírásában sem. Ezzel azonban a beteg élete van megpecsételve. Az adható kemoterápiák számát maximálni kéne !!!

Az alábbi riportban elhangzik miszerint a kemoterápia igazoltan az alap betegség daganatát növeszti miközben más daganatok növekedését is beinditja.

http://www.youtube.com/watch?v=4nyEFmRz0tU
"..amint a szemet a fej nélkül, és a fejet a test nélkül nem szabad gyógyítani próbálni, éppen úgy a testet sem a lélek nélkül...
"..minden, a rossz is meg a jó is a lélekből árad ki a testre és az egész emberre, és onnan ömlik szét, mint a fejből a szemre.…”  “SZÓKRATÉSZ KHARMIDÉSZHEZ”

csubi

• Oszlopos tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #93 Dátum: 2014.Január.24, 08:00:58 »
Ildi riportja Ricsiről :

„Sok orvos Istennek hiszi magát” és valóban szolgálhatnák az életet, de sokan mégis a halálgyár iparosai. Mit érezhet az a beteg, akinek az arcába vágják, hogy csak 3 hétig tart az élete?! És mekkora lelki terhet vesz magára az az orvos, aki elhiteti a betegével, hogy a kemopterápia megoldást hozhat a gyógyulására.

http://www.vntv.hu/vivanaturavideo.php?vid=5b864ca54

csubi

• Oszlopos tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #94 Dátum: 2014.Február.07, 10:06:16 »
Egy kis bevezető :

http://forum.2esely.hu/gnm/index.php?topic=156.msg1883#msg1883

Tegnap olvastam egy anyagot az egyik rák fórumon találtam  és majdhogynem istenítik a doktor urat  :o
Hát én is isteníteném .... és azt is aki ezt engedélyezi !!!! >:(

A sebész szeme és keze
Utolsó esély

Dr. Tóth Lajos Barna, a nyíregyházi Jósa András Oktatókórház orvos igazgatója az egyetlen Magyarországon, aki onkológiai sebészként speciális eljárással segíti olyan daganatos betegek túlélését, akikről a szakma szinte már lemondott. Olasz és amerikai professzoroktól tanulta a különleges műtéti beavatkozást. A 168 Óra múlt heti, Szerda 11 című interaktív rádióműsorának vendégével az interjút – amelynek szerkesztett változatát közöljük – PÁSZTOR MAGDOLNA készítette.

- Szomorú tény, hogy Magyarországon a stressz és a környezeti hatások miatt nagyon sok a daganatos beteg. Minél előbb fölismerik a rosszindulatú daganatot, annál könnyebb jobb hatékonysággal segíteni. Ugyanakkor számos betegnek ön az utolsó reménye.

– Betegeim többségének áttétei vannak a hasüregben, a hashártyán. Ma Magyarországon – a nyíregyházi kórházat kivéve – máshol nem operálják meg ezeket a pácienseket. Végstádiumban lévőnek tekintik őket, csak kemoterápiát kapnak.

– Mi az ön módszerének lényege?

– Dr. Paul Sugarbaker amerikai professzor találta ki ezt a speciális sebészeti módszert még a kilencvenes évek közepén: a hasüregből minden olyan, nem életfontosságú szervet eltávolítunk, amelyen daganatsejtek vannak. Például: levesszük a máj tokját, ha szükséges, csonkolunk a vastagbélből, kivesszük a lépet, adott esetben a női belső szerveket is.     :o :o :o :o

– Biztonsággal látható a rosszindulatú sejtosztódási folyamat?

Simon Márk felvétele
Betegeimnek azt mondom: ilyenkor úgy néz ki a hasuk, mintha grízzel szórták volna be. Sajnos az efféle betegségek késői felismerésének éppen az az oka, hogy a korszerű diagnosztikákkal – CT, PET-CT, MR-vizsgálat – sem láthatók a néhány milliméteres elváltozások. De ha a sebész felnyitja a beteg hasát, az apró elváltozásokat is észreveszi.    :o :o :o

– A sebész szeme és keze többet ér a finom technikánál?

– Igen. Ebben a műtétben a daganateltávolítás mértéke lényeges független prognosztikai faktor, vagyis olyan tényező, amely meghatározza a beteg túlélését, gyógyulási folyamatát. Neki akkor a legjobb az életkilátása, ha az összes látható daganatot kiszedem a hasüregből. Csakhogy hasonló műtéttel is óhatatlanul daganatszóródást idézünk elő a hasüregben. És a sebész – legjobb tudása szerint – befejezi az operációt, visszavarrja a beteg hasát, aztán néhány hónap múlva esetleg kiderül, a betegnek hashártyaáttétei lettek.

Ön viszont nem zárja össze azonnal a hasat...

– Pontosan. Amikor már nincs látható daganat – de ugye tudjuk, a hasüreg tele mikroszkopikus daganatsejtekkel –, speciális pumpával hatvan percig keringtetem a 42,5 fokos, nagy koncentrációjú kemoterápiás oldatot a beteg hasában, hogy a folyadék a hasüregbe sodort daganatsejteket elpusztítsa.

– Nem veszélyezteti az ép szerveket a 42,5 fok?

– Nem. Ez tudományosan megalapozott hőmérséklet: 45, 46 foknál már visszafordíthatatlan lenne a károsodás.

– Akkor már égetne?

– Igen. A kezelési módszer mögött hosszú-hosszú évek tapasztalatai, kutatásai állnak. Ez a kemoterápia ott fejti ki hatását, ahol a leginkább szükséges. Másrészt csak minimális mértékben szívódik föl a szisztémás keringésben, ezért csekély a mellékhatása.
 :o :o :o :o :o :o :o
– Mennyi ideig tart így a műtéti beavatkozás?

– Nagyon hosszú. Megesett, hogy 12 órán át tartott. Legutóbb „csupán” 10 órán keresztül. A terhelés miatt általában 65 év fölött nem is ajánljuk a betegnek a műtétet. De volt már idősebb betegem is, és sikerült a beavatkozás nála.

– Rendkívül fontos, hogy az orvos érezze: a betege nagyon meg akar gyógyulni.

– Egy onkológiai beteg sokkal jobban kötődik az élethez, másképpen kapaszkodik bele. Nemrég olvastam, hogy Amerikában előrehaladott stádiumban lévő emlődaganatos nőket kérdeztek meg a jövőbe vetett hitükről. Mind tudták, hogy meghalnak, s mindent vállaltak volna egy plusz hónapért.

– Ön nyíltan megmondja a betegnek, mire számíthat?

– Mindig elmondom: ez egy nagy műtét, csodára én sem vagyok képes, de a remek csapatommal – mert az érdem nem az enyém – tudunk valami olyat, amit ma Magyarországon más nem. De nyilván van olyan helyzet, amikor a betegség nekem is megálljt parancsol.

– Akadt olyan, aki erre úgy reagált, hogy akkor mégsem vállalja?

– Ilyen nem volt. Pedig ötven beteget operáltunk meg 2012 májusától. Magyarországon akkor volt az első ilyen beavatkozás. De talán Kelet-Közép-Európában is mi voltunk az elsők.

– Fiatal sebészként föltűnt a kollégáinak, hogy milyen jó kezű?

– Egy fiatal sebészről még nem lehet megmondani, milyen szakember lesz belőle. De az adottság, az elhivatottság látszik. Ugyanakkor különösen igaz a sebészetre, hogy főnököt kell jól választani.

– Ezek szerint ön szerencsés volt.

– Briliáns sebészektől tanulhattam. Debrecenben végeztem, s 1992-ben az ottani Kenézy Gyula Kórházban kezdtem dolgozni dr. Kósa Csaba, majd dr. Hajd- Zoltán professzor úr sebészeti osztályán. Tizenöt évig voltam ott. Hajd- professzor úr emblematikus alakja a magyar onkológiai sebészetnek: példát mutatott nekem.

– Ha jól tudom, egy neves milánói professzor is a tanítványává fogadta.

– A cytoreduktív sebészeti (CRS) beavatkozás és a hasüregi kemoterápiás kezelés 1995-től lassanként elterjedt a világban. Európában főként dr. Marcello Deraco milánói professzorhoz kötődik ez az eljárás. Amikor 2011-ben kijutottam Bergamóba egy nemzetközi kongresszusra, ahol speciálisan a hashártyaáttétek kezelésével foglalkoztak, Deraco professzor is ott volt. Vettem a bátorságot, és elmondtam neki: Magyarországról jöttem, s nálunk sajnos még nem ismert ez a módszer. Azt válaszolta: tudja, ugyanis operál magyar betegeket is. Aztán hosszabb-rövidebb időket töltöttem milánói klinikáján, asszisztálgattam a műtétjeinél, s kezdtem megtanulni tőle, amit lehetett. Akkor már a nyíregyházi kórházban voltam, ahol az osztályvezető főorvos, a rendkívül komoly tudású daganatsebész, dr. Bogdán Rajcs Sándor támogatott, és engedte, hogy végezzek ilyen műtétet.

Magyarországon az OEP mennyit fizet egy-egy ilyen műtét után?

– Nem titok: az olasz professzornál 100-140 ezer euró ez a beavatkozás...

– Úgy érti: 30-40 millió forint?

– Igen. És külföldön az efféle műtétek költségét döntően a magyar egészségbiztosítási pénztár viselte.

– Hiszen EU-tagállam vagyunk.

– Így van. De ez sokkal inkább megterheli a hazai OEP-kasszát! Itthon ugyanis 2-2,5 millió forintból tudjuk kigazdálkodni a műtét költségeit.
Tőlünk nyugatra már minden államban és Ázsiában is van cytoreduktív sebészet. Biztosra veszem: az adott ország egészségpolitikusai, egészségügyi közgazdászai kiszámolták, hogy ez megéri a betegnek, megéri az országnak és az ottani gazdaságoknak is. Különben nem terjedt volna el ennyire ez a fajta beavatkozás.

– De itthon más még mindig nem végez ilyen műtéteket. Egyáltalán: hogyan bírja ezt egyedül?

– Nehezen.

– Számomra érthetetlen: jól képzett magyar sebészkollégái miért nem akarják öntől ezt megtanulni?

– Nem tudom. Nem értem. Már az idén hat-hét hazai kongresszuson tartottam prezentációt erről a módszerről. És őszintén szeretném, ha Magyarországon nem csak Nyíregyházán csinálnánk ezt, de még legalább két-három központ alakulna.

– Mondjuk ott, ahol klinikák vannak, orvosi egyetemek: Szegeden, Pécsett, Budapesten.

– Ez annyira speciális feladat, hogy klinikán mindenképpen helye lenne. Minden fórumon elmondtam: sok szeretettel várom kollégáimat, mindent megtanítok nekik a műtőasztal mellett, mert ez nekem is fontos, hiszen most már nem nagyon bírom. Fizikailag sem tudok mindennap operálni. És csak a kis hányada jut el hozzám azoknak a betegeknek, akiken el lehetne végezni ezt a beavatkozást.

Döbbenetes ezt az eljárást emberkisérletnek hívom  tartom !!!

Egy érdekes hozzászólást azért megosztanék hisz éppen a lényegre kérdez rá :

- Főorvos úr! az Ön által műtött ötven betegből hány van életben? Természetesen nem az egy hónapon belüliek érdekelnek, hanem azok, akiket mondjuk fél évnél régebben műtött?

( Mert ugyan sok mindenről szó esik a riportban, csak éppen a legfontosabbról nem! Egy rákos hasából sok mindent ki lehet dobálni, ez gondolom rutin munka, a folyadékkal átmosás szintén, az összevarrás dettó, csak éppen, hogy volt e értelme a 12 órás műtétnek, arról egy szó sem esik!! )

csubi

• Oszlopos tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #95 Dátum: 2014.Február.13, 08:20:27 »
Csökkenthetőek egy új gyógyszerrel a kemoterápia mérgező mellékhatásai

Az új szer a vér- és nyirokrendszeri daganatos betegeknél a kemoterápia hatására időnként fellépő káros mellékhatást, az úgynevezett tumorlízis-szindrómát enyhíti. A szindróma az esetek 5 százalékánál halált okoz.[/b]    :o

A jelenség akkor tapasztalható, amikor a daganatos sejtek túl nagy mennyiségének gyors pusztulása mérgező anyagokat, elsősorban húgysavat szabadít fel a vérben. Az új gyógyszer a húgysav mennyiségét 30 százalékkal hatékonyabban csökkenti, mint a három évtizede alkalmazott terápia.

A vér- és nyirokrendszeri rákos betegek - a leukémiások és limfómások - 70 százaléka a korszerű kezelések segítségével ma már meggyógyul. A betegek 3-20 százalékát sújtja azonban a tumorlízis-szindróma, amelynek során a vesét károsító mérgek szabadulnak fel. A 18 évnél fiatalabbak 30 százalékát érinti a szindróma.

A Florence nevű tanulmány első eredményeit kedden mutatták be Firenzében, ahol a kutatást tervezték és irányították. Lucia Aleotti, a Menarini gyógyszerkonszern igazgatója elmondta: az első adatok azt mutatják, az új fejlesztésű gyógyszer hatékony kezelést tehet lehetővé, emellett olcsóbb is, mint a jelenleg alkalmazott terápia.

A gyógyszergyár hamarosan megindítja az új szer engedélyezési eljárását az Európai Gyógyszerügynökségnél (EMA). További kutatásokkal szeretnék megvizsgálni, lehetséges-e gyermekeknél is alkalmazni a gyógyszert, mivel ők jelenleg nem részesülhetnek ebben a kiegészítő kezelésben.

A 2012-ben kezdődött kutatás 12 ország - köztük Magyarország - 79 onkológiai-hematológiai központjának mintegy 350 páciense részvételével folyt.

http://hvg.hu/egeszseg/20140212_Csokkenthetoek_egy_uj_gyogyszerrel_a_kemo

Talán a kemot elkéne felejteni meglepően javulna a statisztika és nem kellene újabb gyógyszereket bevetni a mellékhatásokra ... ja hogy abból nem lenne hasznuk  ::)

csubi

• Oszlopos tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #96 Dátum: 2014.Március.10, 15:03:48 »
Egy fórumból :

"A mintavétel eredménye eléggé kétséges. Sajnos ezek a gyógyszerek mindenütt iszonyat drágák, mert benne van a sok évi, nem mindig sikeres, kutatómunka ára is.:-(((

Emlékszem Emberemnél, tizen éve, a chemo 1 ampullája 1200 euroba került és hetente kellett egy. Kintről kellett hozatni. Ráadásul semmit se használt:-((( "

Nagy üzlet a daganatos betegségek hivatalos protokollkezelése ....

csubi

• Oszlopos tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #97 Dátum: 2015.Március.28, 11:16:02 »

Orvosi észrevétel a citosztatikumokról

2008.08.25.

Ha nem tévedek, Dr. Hamer citosztatikumokra vonatkozó leírásából kimaradt valami.

Nem vetették alá őket a kettős vak vizsgálatnak.

Normál esetben az összes gyógyszert alávetik egy kettős vak vizsgálatnak, sőt, egy randomizált kettős vak vizsgálatnak, hogy bebizonyítsák a terápiás eljárás hatékonyságát a pácienseken.

Miért nem tesztelték a citosztatikumokat kettős vak vizsgálattal?

Etikai okokból tették, így mondták nekünk az orvosi egyetemen. Mert nem lehet megtagadni a placebó-csoport tagjaitól a citosztatikumokat, mivelhogy egyedül azzal lenne esélyük a túlélésre.

Ellenben ha elvégezték volna a kettős vak vizsgálatot, akkor kiderült volna az igazság. Mégpedig az, hogy citosztatikumok nélkül a rákos betegek túlnyomó többsége meggyógyult volna. Dr. Hamer azt állítja, hogy citosztatikumok nélkül az állatok 80%-ban túlélik a rákos megbetegedéseket. A kettős vak vizsgálat napvilágra hozná a citosztatikumok körüli csalás tényét. Mindenki megtudná, hogy az csupán patkányméreg.

Alapjában véve csak az egyes citosztatikumok mérgezőségi fokát vetik össze egymáshoz képest, mert végeredményben minden páciensnek bele kell halnia a kemoterápiába.

Dr. med. W.

Helmut Pilhar megjegyzése:

A vak vizsgálat olyan kísérlet, amely során a kísérletben résztvevő betegek közül egyik sem tudja, hogy vajon a kísérleti, vagy a kontrollcsoporthoz tartozik-e. Így kizárják az olyan elvárásokat és viselkedésmintákat, amilyeneket ezek az információk kiválthatnának. Az orvostudományban és a pszichológiai kutatásokban széles körben alkalmazzák ezt a jellegű vak vizsgálatot.

A kettős vak vizsgálatnál maga a kezelő orvos sem tudja, hogy vajon a gyógyszert, vagy a placebót adja (ezt csak a számítógépen vezeti valaki).

A randomizálás egy olyan eljárás a klinikai tanulmányok során, amikor a betegek véletlenszerűen kerülnek egyik vagy a másik csoportba. Az ilyen fajta eljárásnál csökken annak valószínűsége, hogy a hatásossági bizonyítási eljárás során bizonyított hatást elnyomjon egy szisztematikus torzítás (bias). A randomizálás szükséges előfeltétele annak, hogy elkerüljék a torzítást (biast): az elvakultságot.

Még egy apró megjegyzés:

Természetesen tudom, ki ez az orvos. Nem hoztam nyilvánosságra a nevét, hogy megvédjem az üldöztetéstől.

De figyelem!

Ez az orvosi észrevétel egyáltalán nem „új bizonyíték” a kemoterápia ellen! Ez tény. Nem új a nap alatt, és aki egy kicsit is foglalkozik ezzel a témával, az tud erről… Egyébként pedig, tisztelt Olvasó, természetesen az Ön orvosa is – aki kemoterápiára küldi Önt – tisztában van vele. Őket a törvény kötelezi, hogy orvosilag gondosan járjon el. Ezenkívül tudja ezt az összes orvosi kamarai funkcionárius, a betegbiztosítók, a törvényhozók, a gyógyszeriparból származó politikusok, a gazdasági újságírók… Mindenki tudja – csak hát többnyire épp a betegek nem. Ők bíznak.

Egyik kismalac mondja a másiknak: „ A gazda csak azért hízlal minket, hogy később lemészároljon!” Erre a másik: „Te hülye vagy! Hiszel az összeesküvés-elméletekben!”

http://germangyogytudomany.hu/hirhalo-27/hirek-fbb-infok/fbb-informaciok-32/fbb-informaciok/214-orvosi-eszrevetel-a-citosztatikumokrol

csubi

• Oszlopos tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #98 Dátum: 2015.Július.08, 04:45:46 »
Azt hazudta betegeinek, hogy rákosak, majd kemóval kezelte őket

A michigani doktor fejőstehénnek nézte a pácienseket. Azt mondta, hogy gyógyíthatatlan kórban szenvednek, majd rengeteg pénzt elkért a terápiáért. 175 év börtön vár rá.

Bíróság elé áll az Egyesült Államokban egy michigani orvos, aki felesleges kemoterápiás kezelesékkel bombázta pácienseit, miután azt mondta nekik, hogy halálos betegek. Farid Fata hihetetlen vádakkal, és 175 éves börtönbüntetéssel néz szembe a detroiti törvényszéken hétfőn. Kezeltjeinek nemcsak az egészségük ment tönkre, hanem sokan elvesztették minden megtakarításukat, illetve az orovosokba vetett bizalmuk is megrendült - számolt be Amerika történetének egyik legnagyobb egészségügyi botrányáról az NBC News.

Családja Disneylandbe vitte búcsúzóul, pedig nem volt rákos

A híroldalnak Fata több egykori páciense is beszámolt az általa átélt szörnyűségekről. Robert Sobieray például azt reméli, az első sorokban ülhet, amikor a doktorra kimondja a bíróság az életfogytig tartó szabadságvesztést. A most 62 éves, autógyári munkást 2010-ben diganosztizálták a leukémia egyik ritka fajtájával - tévesen. Fata háromhetes sugárkezelésre és havi egyszeri kemoterápiára utalta be. Miután a drága beavatkozás "nem hatott" Sobieray más onkológusokat is felkeresett, akik közölték vele: sohasem volt rákos. A terápia végére a férfi elvesztette a fogait és irányíthatatlan rángás ejtette rabul a testét.

http://www.hir24.hu/kulfold/2015/07/06/azt-hazudta-betegeinek-hogy-rakosak-majd-kemoval-kezelte-oket/

csubi

• Oszlopos tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #99 Dátum: 2015.Szeptember.19, 17:04:56 »
Nincs olyan hogy egyes -mindegyiknél ártalmas halálos !!!

A kezelés elnyomja a szervezet természetes védekezőképességét a bőrrák ellen – állítják a szakemberek. A sugárterápia fontos eszköz bizonyos bőrdaganatok kezelésére, ám a legfrissebb eredmények szerint nem szabad nagyobb felületen használni. A daganatok belül ugyanis bizonyos sejtek ellenállnak, amivel arra „buzdítják” a többit, hogy csökkentsék le az immunreakciót.

Az úgynevezett Langerhans-sejtek a sugárkezelés hatására legyengül az immunrendszer, mert a nyirokcsomók felé áramolva szabályozó T-sejtek termelődésére ösztönöz.

http://news.noinetcafe.hu/index.php/egeszseg2/23955-a-sugarterapia-karos-lehet-egyes-rakbetegekre

csubi

• Oszlopos tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #100 Dátum: 2015.November.01, 07:10:52 »
Ez a protokoll ha van daganat ha nincs csak annak vélik -nem hiába mondja Hamer dr a félelembe a kezelésbe halnak meg a daganatos betegek
Aztán meg az áttétképződés: első helyen Tüdőáttét  majd  melanoma és csontrák
Elnézve eme gyógyításnak nevezett  emberkínzást, égetést nem kell sok fantázia hozzá miért mondta ezt :

Megmutatta a mellrákos nő sugárkezelés után a mellét
Felkavaró képeket töltött fel az internetre Jenn Alter egy 35 napos sugárkezelés után. Azt akarta, hogy az emberek lássák, a mellrák egyáltalán nem szexi, szerinte sokan hiszik ezt.

További képek itt :

http://www.nlcafe.hu/csalad/20151031/mellrak-sugarkezeles/

csubi

• Oszlopos tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #101 Dátum: 2016.Szeptember.06, 19:32:02 »

Hatástalan az agyi sugárterápia?

Nem hatékony az agyi sugárterápia azoknál a rákbetegeknél, akiknél a kór a tüdejükből terjedt át az agyukra – írja egy, a Lancetben megjelent tanulmány. Az 500 alanyon végzett tanulmányban megállaptották, hogy a sugárterápia nem hosszabbította meg a betegek életét, és az életminőségükön sem javított.

Csak az Egyesült Királyságban évente 45 ezer tüdőrákos megbetegedést diagnosztizálnak. A betegség az esetek harmadában átterjed az agyra is. Az ilyen áttéteket általában az egész agyat érintő sugárterápiával próbálják kezelni; a mellékhatásokat szteroidokkal és más gyógyszerekkel próbálják kezelni. A terápiának azonban így is súlyos mellékhatásai lehetnek, mint például az émelygés, szélsőséges fáradékonyság vagy az idegrendszeri károsodás.

A brit tanulmány azt az eredményt hozta, hogy az egyhetes sugárterápia nem hozott változást sem a betegek állapotában, sem az életminőségükben.

Dr. Paula Mulvenna klinikai onkológus a BBC-nek azt nyilatkozta, hogy a sugárterápiát általában azért használták, mert úgy hitték, hogy kordában tarthatja a tumorok továbbterjedését. A tüdőrákos betegek esetén azonban nem volt észlelhető javulás. A túlélési esélyek igen rosszak, és szinte semmit sem változtak az 1980-as évek óta. Az eljárás viszont jelentős toxikus károsodást okozhat, és a kognitív funkciókat is károsíthatja.

Ruth Langley professzor ugyanakkor elmondta, hogy a sugársebészet, vagyis a nem az egész agyat, csupán célzott területeket érintő beavatkozás kedvelt alternatív megoldás, és a mellékhatásai is kevésbé károsak.

http://index.hu/tudomany/egeszseg/2016/09/05/hatastalan_az_agyi_sugarterapia/

Ma egy külföldi cikket is olvastam a témában - az sokkal durvább eredményről számol be -

csubi

• Oszlopos tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #102 Dátum: 2016.Szeptember.08, 01:42:16 »
Eszméletlen erőlködés folyik mind az oltások  mind a kemoterápia  hatásosságának mármint a dogmájának  megvédésére
Norbi akinek 1 millios face tábora van   megosztotta a citromlé erősebb a kemonál  cikket és meg is lett az eredménye -orvosok tucatjai támadják , teszik ezt úgy hogy ők a tudomány ? a szakmájuk szerinti kisisteneknek járó cím mögé bújnak .

Na de a kemoról igazából egy szót sem ejtenek , csak dicsőitik és közben arra próbálnak fokuszálni mekkora felelőtlenség , hogy valaki olyat mondjon, hogy a citrom és bármi más ami nem az agy mosott orvosi társadalom által használt módszer-szer  bármennyire is hatásos lenne lehetne -
Ezt ugye csak akkor tehetnék meg ha bizonyítanák is hogy igen a kemo  és a sugárkezelések bizony legalább a betegek  maradjunk a legkisebb % 50 ,1 nél sikeresen  működtek-nek és a beteg meggyógyul -
Na most gyógyulásról szó nincs még csak említeni sem említik csak túlélésről hadoválnak .
Egy új tanulmány ami a kemoterápia elkezdésétől számított 30 napra vonatkozóan feltárja hogy a betegek több mint a fele
azaz legalább 50 % belehal 1 hónapon belül a SZAKSZERŰ KEZELÉSBE !!!!

A tanulmány az egyik legjelentősebb orvosi szaklapban is megjelent !!!

http://thefreethoughtproject.com/chemotherapy-study-cancer-patients/#rBPkeaOdX6rlq5Gw.01

B:A:O: azaz bizonyítékon alapuló orvoslás
SOK ESETBEN EMELIK KI -HÁT MOST ÉN IS KIEMELEM !!!!

Ha valaki  végignézi a topic tartalmát  és még mindig hisz a tudományos-nak beállított mesékben , annak a "barátom" szeretne üzenni valamit :

csubi

csubi

• Oszlopos tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #103 Dátum: 2017.Július.10, 04:18:04 »
Csepegtetik az igazságot - de csak finoman -mert ha kiderülne hogy soha sem volt gyógyító hatása ,annál inkább mérgező és halált okozó akkor az emberek számonkérhetnék az elmúlt évtizedek alatti kezelések létjogosultságát és az orvosokat -ezt nem merik megtenni mint ahogy a GNM törvényeiből is csak csepegtetve kerülnek fel a hivatalos oldalakra részinformációk ..

A kemoterápia eddig nem ismert hatása

Létrehozva: 2017. július 6. 13:33
Módosítva: 2017. július 6. 16:14

Egy új kutatás a kemoterápia veszélyes következményeire hívja fel a figyelmet. Tudósok szerint kemoterápiás kezelés hatására a daganat továbbterjedhet a szervezetben, és akár még agresszívabb formában is kiújulhat.

2007 -ben irtam először le -ami a laborban a petri csészében működik-het ,az az embernél nem fog - azaz a kemo képes megölni a daganatot de vele együtt a pácienst is ..

Peter Nelson professzor elmondta, hogy elméletben a kemoterápia tökéletesen alkalmas rákos sejtek elpusztítására. Laboratóriumi körülmények között megfelelő dózissal a rákossejtek elpusztíthatóak és megakadályozható az elterjedésük, ám a valóságban a daganatok megsemmisítéséhez szükséges kemoterápiadózis a betegek számára halálos lenne.

http://www.hazipatika.com/napi_egeszseg/daganatok/cikkek/a_kemoterapia_eddig_nem_ismert_hatasa/20170706133343

Mindenesetre már ez is valami  hogy egy házipatika lehozta azt amit már hivatalosan is rég tudtak bizonyítottak, elhallgattak-nak ,mert ez még messze van ettől a hírtől :

Egy új tanulmány ami a kemoterápia elkezdésétől számított 30 napra vonatkozóan feltárja hogy a betegek több mint a fele
azaz legalább 50 % belehal 1 hónapon belül a SZAKSZERŰ KEZELÉSBE !!!!

A tanulmány az egyik legjelentősebb orvosi szaklapban is megjelent !!!

http://thefreethoughtproject.com/chemotherapy-study-cancer-patients/#rBPkeaOdX6rlq5Gw.01