Szerző Téma: csontok, gerinc, fogak  (Megtekintve 27024 alkalommal)

Vesa

• Administrator
  • Oszlopos tag
    • Profil megtekintése
    • 2esely.hu
Re:csontok, gerinc, fogak
« Válasz #30 Dátum: 2018.Március.06, 15:54:09 »
Kedves Botivadász!
A fogszuvasodás oka a GNM szerint a "nem szabad beleharapnom" konfliktus. Ez a fogzománc gyengülését okozza. A "nem vagyok képes beleharapni" (mert pl. erősebb nálam), a fogcsont feloldódását váltja ki. Könnyen lehet, hogy a kislányod fogszuvasodását a fiú általi bántalmazás hozza létre. A fogcsontot, ami a zománc alatt van, az üregesíti ki, hogy nem tudja magát fizikailag megvédeni a fiú ellen,mert a fiú erősebb. A zománcot pedig az érinti, hogy "csúnyákat" sem mondhat rá, mert a környezete elítéli.
"A bölcsesség akkor kezdődik, amikor a vágy, hogy megértsd a játékot nagyobbá válik, mint az a vágy, hogy játssz."
Dennis H. Stephens

Botivadász

• Új tag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #31 Dátum: 2018.Március.06, 16:43:42 »
Kedves Vesa!

Köszönöm gyors válaszodat. Én is erre jutottam, hogy valami féle önleértékelődési konfliktus miatt van, hisz egyszerre mind a 4 fogán jelentkezik egy apró elváltozás.

Mit tehetek? Olvasgattam, hogy mákkúra 2-3x hetente, stb.
Lelkileg mit tanácsolsz, hogy oldjuk meg mert nem tudom, hogy védjük ki a fogtömést?
Magától is regenerálódik, de ahhoz milyen gondolatokat kell beépítenünk az életünkbe?

Tanácsodat megköszönöm!

Vesa

• Administrator
  • Oszlopos tag
    • Profil megtekintése
    • 2esely.hu
« Válasz #32 Dátum: 2018.Március.07, 10:00:44 »
Kedves Botivadász!
Úgy gondlom, mindenek előtt ki kellene beszéltetni a gyermeket. Megtudni, mi lehet az oka a fiú viselkedésének. Utána megtanítani arra, hogy ezt kommunikációval hogyan tudja kezelni.
Többet tudnék mondani egy szerepfelvételes konzultáció után, amiben a lányodra dolgoznánk, és megnézhetnénk azt is, mi a helyzet a fiúval. Erről itt írok:
http://www.rajtammulik.hu/hirlevel/onkep-tisztitas-gyermekek

A cikksorozatra pedig itt iratkozhatsz fel:
https://lp.rajtammulik.hu/onkep.php
"A bölcsesség akkor kezdődik, amikor a vágy, hogy megértsd a játékot nagyobbá válik, mint az a vágy, hogy játssz."
Dennis H. Stephens