Szerző Téma: állatok betegségei  (Megtekintve 1079 alkalommal)

sólyomszem

• Munkatársak
  • Tag
  • *
    • Profil megtekintése
állatok betegségei
« Dátum: 2011.Április.04, 22:26:36 »
Üdvözletem Mindenkinek ezen a csodálatos , jó barátokkal teli Fórumon!

Egy kissé rendhagyó kérdést szeretnék feltenni.

A kiskutyámról van szó. 3 hete vettünk egy gyönyörű fajtiszta kiskutyát. Hazahozva, a már régen meglévő másik kettő jócskán ellenségesen fogadták. Morogtak rá , próbálták fizikailag bántalmazni, elvették az ételét stb. Minden lehetséges módon tiltakoztak az új betolakodó ellen. Ez kb másfél hétig tartott. lassan megszokták és elfogadták. Azóta jókat játszanak vele.
Most szombaton ( pontosan 3 hétre, hogy hazahoztuk ), észrevettem, hogy a kicsi bal szemében nőtt egy csomó. Pontosabban, az alsó szemhéja alatt lévő szemfehérjéből kitüremkedik egy babszemnyi nagyságú dudor. Látszik, hogy valami folyadék lehet benne. Komoly DHS-em lett tőle!
Ma elvittük az állatorvoshoz, aki haláli nyugalommal közölte, hogy a kutyus belső szemhéja ismeretlen ok miatt felhasadt és ezen keresztül a szaruhártyából kinőtt egy ciszta. Műtétre van előlátva szerdán. Ami nekem szeget ütött a fejembe, hogy mellékesen megjegyezte, hogy gyakran előfordul kiskutyáknál. (!!!)
És itt jön a költői kérdésem.
A picikém elszenvedhetett -e vizuális elválasztási konfliktust, amikor szó szerint elválasztottuk anyjától és testvéreitől? ( sajnos még nem jöttem rá biztosan, hogy " milyen kezes") És KA-ban volt másfél hétig, míg a másik kettő el nem fogadta. Addig fekélyesítette a szaruhártyáját. Megoldásba lépett a dolog, de a fekély helyreállítása nem tökéletesen ment végbe. 
Nem világos, hogy hogyan kerül a ciszta a képbe. A kéregállományi ÉBK-knál nem jellemző a ciszta megjelenése a MU-ban.

Ezzel kapcsolatban várom véleményeiteket , ötleteiteket, hogy megtörjük az " ismeretlen ok" fogalmát!

Üdvözlettel: sólyomszem
"Csak annyira vagy beteg, mint a titkaid."
                                                         Kés alatt c. film

Vesa

• Administrator
  • Oszlopos tag
    • Profil megtekintése
    • 2esely.hu
Re:Mnden, aminek még nincs témája.
« Válasz #1 Dátum: 2011.Április.05, 08:01:34 »
Kedves Sólyomszem!
Az is meglehet, hogy a kiskutyád egy "nem akarom látni" típusú falat konfliktust élhetett meg. Az ellenségeskedő társai között ez könnyen előfordulhatott.
Miután már szent a béke közöttük, van rá esély, hogy ez a konfliktus megoldósott, és a daganat elmúlik.
Az anyától való elválasztásnál a gyermekek bőr tüneteket szoktak produkálni. Persze az is lehet, hogy mégis ez áll a háttérben egy speciális formában.
A lényeg az, hogy én még várnék egy-két hetet a műtéttel. Ha az alatt csökkenni kezd a daganat, nem valószínű, hogy szükség lesz rá.
"A bölcsesség akkor kezdődik, amikor a vágy, hogy megértsd a játékot nagyobbá válik, mint az a vágy, hogy játssz."
Dennis H. Stephens

csubi

• Oszlopos tag
  • HÍREKET HOZÓ + KUTATÓ azaz INFJ
    • Profil megtekintése
    • A koros izzadás valodi okai ...
« Válasz #2 Dátum: 2011.Április.05, 08:09:30 »
Szia Sólyomszem !

Irnál a kutyusról ?, fajta -viselkedése esetleg képet is feltehetnél -ha a szeméről külön lenne akkor lenne az igazi !! már van egy elgondolásom az itt leirtakat figyelembe véve , homeopátiás szert gondoltam a ciszta eltüntetésére  de ehez többet kellene tudni a kutyusról ..
csubi
"..amint a szemet a fej nélkül, és a fejet a test nélkül nem szabad gyógyítani próbálni, éppen úgy a testet sem a lélek nélkül...
"..minden, a rossz is meg a jó is a lélekből árad ki a testre és az egész emberre, és onnan ömlik szét, mint a fejből a szemre.…”  “SZÓKRATÉSZ KHARMIDÉSZHEZ”

sólyomszem

• Munkatársak
  • Tag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: 2011.Április.05, 20:25:18 »
Kedves Csubi!
Óhajod számomra parancs.
A kutyus április 11.-én lesz 5 hónapos. Fekete orosz terrier.  Sztálin bátyánk " alkotta meg" katonai objektumok őrzésére,védelmére. Rendkívül nyugodtak, naphosszat csak fekszenek, nem ugrálnak, nem váltják a szőrüket ( nincs szőrhullás) és ezért kiválóan tarthatók lakásban is. Már ha elférnek a méretük miatt. A szukák kisebbek, kifejlett korukban kb. 40 kilósak. Van egy 2 éves szukám is Dorka. A hímek robusztusabbak, a felnőtt elérheti a 70 kg-ot is. A " kicsi " ( most 27 kg) hím és Brúnó a neve.
Az ő szemével van a gond.
Megpróbálom feltölteni a képet a szeméről, ha sikerül, mert még soha nem csináltam ilyet.
Köszönöm, hogy foglalkoztok a felvetett problémával! Sajnos a műtétet már nem lehet lemondani. A férjem nem hisz annyira a GNM-ben mint én! ;)
A kép alapján mi a véleményetek?
Az a borzasztó, hogy mára megjelent a jobb szemén is. Már a látómezőbe beleér. És egyre csak  nő!
Üdv. Sólyomszem
http://kep.psharing.com/515558.jpg
                                                         Kés alatt c. film

sólyomszem

• Munkatársak
  • Tag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #4 Dátum: 2011.Április.05, 20:51:23 »
Kedves Sanyi!

Valahogy "gazdi szemmel" nem tűnt úgy ,hogy a " nem akarom látni " konfliktust szenvedte volna el a kutyusom. Ő fáradhatatlanul próbált barátkozni, az idegeire ment a másik kettőnek, mert úgy közeledett hozzájuk, mintha mindig ismerte volna őket. Nem adta fel a dolgot,pedig emezek nagyon morogtak rá. Pillanatra meghátrált és rögtön kezdte előröl,újra próbálkozott.
Nekem is beugrott a felhám különprogram, ami a kisbabáknál jellemző , ha elszakadni érzik magukat az édesanyjuktól. De én úgy gondolom, hogy ez a program a fizikai-testi elszakadás érzetkor indul be. Ettől lesznek a megoldásban kiütésesek a picik. Habár lehet, hogy ez tényleg ennek a programnak egy speciális formája.
De mivel a szemet érintő dologról van szó, ezért gondoltam első körben a vizuális konfliktusra. Ha esetleg úgy élhette meg, hogy " nem látom őket,eltűntek a szemem elől" , akkor a konfliktus súlyossága függvényében a megoldásban jelentkezik a kötőhártya,szaruhártya gyulladás. Nála a szaruhártya az érintett.
A duzzanat mostanra még nagyobb, gyulladt, piros. Olyan érzést kelt. hogy rögtön kifakad. Lehet, hogy nem is ciszta? Sok mindenre rámondják az orvosok, hogy ciszta.
Bocsássatok meg nekem, ha túl akadékoskodónak tűnök! Köszönöm Sanyi, hogy megosztottad velem nézeteidet. Ha sikerülne feltölteni a képet, várom újabb meglátásodat!

Szeretettel : sólyomszem
                                                         Kés alatt c. film

sólyomszem

• Munkatársak
  • Tag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: 2011.Április.05, 21:39:08 »
Itt a következő kép, amelyen jobban látszik .

http://kep.psharing.com/515557.jpg
                                                         Kés alatt c. film

sólyomszem

• Munkatársak
  • Tag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #6 Dátum: 2011.Április.05, 22:26:16 »
Felteszem a Bogárkám teljes képét is, hogy lássátok milyen tündéri!

http://kep.psharing.com/515554.jpg
                                                         Kés alatt c. film

Csürdöngölő

• Oszlopos tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #7 Dátum: 2011.Április.06, 08:59:37 »
Kedves Sólomszem,
Nagyon megértelek, én is tenyésztettem kutyát, egy egygazdás fajtát, a belga juhász tervueren változatát.Nagyon szeretem a kutyákat, hüséges társainkat.

bocs, hogy ilyen akadémikusan kezelem a kérdést, mint ahogy.  ( Mentségemre szolgáljon, hogy agrármérnök is vagyok, s az állattenyésztés, genetika nagyon érdekel. )
Minden fajtának vannak jellegzetes betegségei, melyek a fajtajelleg rögzitése miatt végzett beltnyésztői tevékenység eredményei. Mit tudsz a fajta történetéről, jellegzetes betegségeiről?

Az Állatorvosi Egyetem sebészeti tanszékén találsz szemészeti dolgokban járatos állatorvost.
Próbálkozz meg ott is, hátha láttak már ilyet.

Bocs, hogy a válaszaim nem épp GNM izüek... :)

Üdv. javulást a kutyusnak:Cs.

Rozbi

• Munkatársak
  • Tag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #8 Dátum: 2011.Április.06, 09:18:03 »
Kedves Sólyomszem!

Ez a terület már nem a szaruhártya, hanem a kötőhártya. Az embernél kicsit kisebb elváltozások vannak, amiket úgy hívnak, hogy árpa. Szerintem ez az árpának egy válfaja. Az árpa olyasmi, mint a pattanás a bőrön és valószínűleg valamiféle sértési konfliktusra reagálhat. Volt ilyesmi a kutyusodnál?

sólyomszem

• Munkatársak
  • Tag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #9 Dátum: 2011.Április.06, 10:11:43 »
Kedves Rozbi!

Bingó! Annyira törtem az eszem, hogy mire emlékeztet a daganat! Hát persze, hogy az árpára!!!
Köszönöm! ( Az orvos mondta,hogy a szaruhártyából jön ki a ciszta )
Lehet, hogy lesértődött a többiek viselkedése miatt, de nekem egy percre sem tűnt úgy. De ő attól érezhette.
Ki vagyok akadva! Az este nagy kínnal lekicsinyítettük a képeket,felraktam és nincsenek sehol!!! >:(
Ha bejelentkezem és úgy nyitom meg a topicot, akkor én látom a képeket. De ha mint vendég nézem, akkor nincsenek fent! Ezt nem értem. Ha hazajön a lányom megkérem, hogy nézzen bele.

Üdv. sólyomszem
                                                         Kés alatt c. film

Vesa

• Administrator
  • Oszlopos tag
    • Profil megtekintése
    • 2esely.hu
« Válasz #10 Dátum: 2011.Április.06, 11:33:12 »
Kedves Sólyomszem!
Nekem is beugrott a felhám különprogram, ami a kisbabáknál jellemző , ha elszakadni érzik magukat az édesanyjuktól. De én úgy gondolom, hogy ez a program a fizikai-testi elszakadás érzetkor indul be. Ettől lesznek a megoldásban kiütésesek a picik.
Az óvodásoknál olyan gyakori neurodermitis is ettől van. Az egy visszaeső konfliktus aktivitás.

De mivel a szemet érintő dologról van szó, ezért gondoltam első körben a vizuális konfliktusra. Ha esetleg úgy élhette meg, hogy " nem látom őket,eltűntek a szemem elől" , akkor a konfliktus súlyossága függvényében a megoldásban jelentkezik a kötőhártya,szaruhártya gyulladás. Nála a szaruhártya az érintett.
A látásnak is lehet falat konfliktusa. Az a szemen idéz elő daganatot. Egy ismerősömnek volt ilyen a közelmúltban, és a GNM szerint el is múlt, pedig műteni akarták a szemét. Elküldöm neki a képet, jobban meg tudja ítélni, hogy a kutyuson mit látunk.

Szeretettel: Sanyi
"A bölcsesség akkor kezdődik, amikor a vágy, hogy megértsd a játékot nagyobbá válik, mint az a vágy, hogy játssz."
Dennis H. Stephens

sólyomszem

• Munkatársak
  • Tag
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #11 Dátum: 2011.Április.06, 16:19:23 »
Kedves Sanyi!

Köszönöm, hogy foglalkozol a dologgal!
Légyszíves mondj példát a látás falat konfliktusra. Semmi érdemleges nem jut eszembe! Esetleg ,ha nem sért személyiségi  jogokat, elárulnád, hogy mi volt a barátod látás falat konfliktusának az érzelmi tartalma? Próbálnék ezen az úton is elindulni.

Köszönettel: sólyomszem

Kés alatt c. film

Vesa

• Administrator
  • Oszlopos tag
    • Profil megtekintése
    • 2esely.hu
« Válasz #12 Dátum: 2011.Április.06, 18:54:30 »
Légy szíves mondj példát a látás falat konfliktusra.

Kedves Sólyomszem!
A látás falat konfliktusára is érvényes az, ami általában az agytörzs vezérelte szervekre: jobb oldal az érkezési, bal oldal a távozási oldal.

Nem hiszem, hogy a barátom nehezményezi, ha elmondom az övét.
Állatokat tartanak, és egy istállóba zártak kettőt. Nem igazán kedvelhették egymást, mert az egyik reggelre megölte a másikat.
Ő nem nézte meg, nem akarta látni. El kezdett nőni a szemén egy daganat, amit már említettem.
Műteni akarták, de nem hagyta, mert ismerte az okát. Egy kis idő után napirendre tért a dolog felett, és néhány hét alatt teljesen elmúlt, ahogy a GNM-ben meg van írva.

Felmerülhet a kérdés, hogy miért lett belőle falat konfliktus, miért nem az ektodermális részek reagáltak.
Én azt gondolom, hogy az esemény jellege miatt volt így. Az agytörzs reagál az alapvető, létezési feltételeket biztosító funkciókra. Légzés, táplálkozás, szaporodás (méh endometrium, és sima izomzat) stb...
Mivel ez az esemény ilyen súlyú volt (halál), szerintem azért csapódott be az ősszembe.
Dennis H. Stephens

Vesa

• Administrator
  • Oszlopos tag
    • Profil megtekintése
    • 2esely.hu
« Válasz #13 Dátum: 2011.Április.12, 20:08:45 »
Kedves Sólyomszem!
Dr.Hamer a kiskutya szemére látatlanban azt mondta, hogy bizonyára elveszített valakit, miközben aludt. Vagyis, mikor elaludt, még meg volt, mikor felébredt, már nem látta többé.
Lehetett ilyenről szó?
Dennis H. Stephens

sólyomszem

• Munkatársak
  • Tag
  • *
    • Profil megtekintése
Re:Minden, aminek még nincs témája.
« Válasz #14 Dátum: 2011.Április.13, 13:42:46 »
Kedves Vesa!

Óriási megtiszteltetés számomra, hogy személyesen Dr Hamerrel  konzultáltatok a kiskutyám szem elváltozásával kapcsolatban! Ez minden várakozásomat felülmúlta! Millió köszönet érte!!!
Hogy kit veszíthetett el alvás közben, sajnos nem tudom. Ahogy megvettük és elszakítottuk a szüleitől és testvéreitől , 3 hétre rá jött az elváltozás a szemein. Amióta nálunk van, mi nem " vesztünk el" a szeme elől. Legalábbis így érzem.
Megműtötték ma egy hete. Másik orvos műtötte, nem az, aki először megnézte. Tőle már más meghatározását hallottuk a cisztának.
Elmondta, hogy a kutyának alul dupla szemhéja van. Ez a belső szemhéj ( 3. szemhéj ) tulajdonképpen a kutyának a könnymirigye. ( ???)  Ez ismeretlen ok miatt elvékonyodott és kitüremkedett cisztává. ( eldugult a könnycsatorna?) Ebből leszívták a folyadékot és visszavarrták neki a helyére, hogy később ne legyen szemkiszáradási gondja. De hozzátette, hogy ha kiújul (ami néha előfordul ), akkor sajnos teljesen el kell távolítani.
Ez a belső szemhéj nem ektodermális eredetű? Akkor hogyan lehet entodermális mirigy? Vagy a szemhéjban benne van a mirigy? Nekem kicsit zavaros a dolog. Örömmel venném, ha valaki elmagyarázná., hogy elejét vegyem a baj kiújulásának!

Üdvözlettel:  sólyomszem
                                                         Kés alatt c. film